Діагностичні матеріали для магнітної дефектоскопії в суднобудуванні
Diagma – це матеріал для проведення магнітопорошкового контролю, який дає змогу виявити поверхневі та/або підповерхневі дефекти в різних феромагнітних матеріалах. Він вирізняється високою продуктивністю і дає наочні результати під час контролю. Діагма дає змогу виявити тріщини втоми та інші дефекти на початковій стадії їх утворення.
Diagma може використовуватися для виявлення різнопланових дефектів. Плановий контроль з використанням такого матеріалу дає змогу переконатися, що судна повністю відповідають актуальним нормативно-правовим вимогам і чинним законам для гарантії безпеки людей, зокрема екіпажу, пасажирів або вантажу.
Діагностичні матеріали для магнітопорошкової дефектоскопії
У суднобудівній промисловості магнітопорошкову дефектоскопію використовують для перевірки якості та стану різних матеріалів і компонентів, які використовують під час будівництва суден. Вона дає змогу виявляти різні дефекти, зокрема тріщини або дефекти зварних швів, зокрема пористість і неповне сплавлення, які можуть вплинути на міцність і цілісність елементів корабля.
Також такий метод контролю допомагає перевіряти цілісність:
- сталевих пластин і конструктивних елементів (таких як балки);
- машин і обладнання, зокрема елементів двигуна і генератора та насосів;
- силові конструкції корпусу і палуби;
- труб і трубопровідних систем, зокрема елементів гідравлічної системи.
Застосування магнітопорошкової дефектоскопії за допомогою Diagma дає змогу технічним фахівцям оцінити стан компонентів суден без необхідності їхнього розбирання або заподіяння будь-якої шкоди з можливістю подальшого усунення неполадок. Такий неруйнівний контроль практикують для моніторингу стану конструкцій і профілактичного технічного обслуговування.
Застосування Diagma у водному методі контролю
Для водного або точніше вологого методу магнітопорошкової дефектоскопії використовують суспензію Diagma, що містить магнітні частинки в підвішеному стані. Водний метод контролю має кілька переваг:
- дає змогу легко і швидко покрити досить велику поверхню рівномірним шаром рідкого носія;
- зберігає рухливість частинок протягом досить тривалого періоду часу, що дає змогу достатній кількості частинок перебувати в невеликих полях витоку для формування чітко видимої ознаки дефектів.
- через малу дисперсність магнітних частинок (2-25 мкм) дає змогу виявляти більш дрібні та тонкі дефекти.
Diagma у вигляді водної суспензії випускається в декількох різних видах – для обробки світлих оброблених поверхонь і темних не оброблених. Однак на поверхнях з високою шорсткістю суспензію використовувати не рекомендується.
Сухий метод контролю
У цьому методі магнітопорошкового контролю сухий порошок Diagma сиплеться на поверхню тестованого об’єкта після його намагнічування. Це чудовий варіант дефектоскопії шорстких поверхонь, наприклад, не відшліфованих зварних швів або шорстких поверхонь литих конструкцій.
Сухий метод контролю також чудово підходить для виявлення неглибоких підповерхневих і великих дефектів. Застосування порошку Diagma з напівхвильовим постійним струмом – найкращий метод контролю відсутності провару в зварних швах тонких матеріалів. Також напівхвильовий постійний струм зі щупами і сухим порошком може бути використаний для перевірки великих виливків на наявність розривів і тріщин.
Масляний метод контролю
Diagma випускається також у вигляді люмінесцентного магнітного порошку для приготування масляної суспензії. Масляний метод контролю часто називають кращим, оскільки олія забезпечує хороше (більш детальне) змочування поверхні металевих деталей. Однак водні носії є більш доступними за вартістю, вирізняються низькою пожежонебезпекою і формують показання швидше, ніж масляні.
Олійному методу віддають перевагу в системах, де важливо підтримувати правильну концентрацію частинок протягом тривалішого часу. Вони випаровуються повільніше, ніж дефектоскопічні діагностичні матеріали на водній основі.
Порошки Diagma забезпечують виняткову люмінесцентну видимість магнітних частинок, що забезпечує чудову надійність під час здійснення контролю.
FAQ:
Як Diagma забезпечує точність і надійність під час магнітного контролю?
Diagma дає змогу реалізувати метод магнітопорошкової дефектоскопії, який працює шляхом індукції магнітного поля в тестованому елементі. У разі наявності в досліджуваному місці якихось дефектів, магнітний потік спотворюється і немов “просочується” навколо дефекту. Порошок Diagma після нанесення на поверхню притягується магнітним полем до області витоку, створюючи візуальні ознаки дефектів.
Які види дефектів можна виявити за допомогою Diagma?
Діагма може виявляти як поверхневі, так і підповерхневі дефекти, зокрема тріщини, напуски, неоднорідні шви, а також включення у феромагнітних матеріалах (зокрема, в залізі та сталі). Йому під силу виявляти порожнечі, неоднорідності та інші порушення.
Які переваги Diagma порівняно з іншими діагностичними матеріалами?
Diagma вирізняється високим рівнем чутливості та простотою застосування. Існує кілька різновидів такого порошку, і його можна використовувати для різних цілей, зокрема для сухого, водного або масляного контролю. Також виробник пропонує різні кольори Діагма для роботи з різними поверхнями, зокрема люмінесцентні діагностичні матеріали для роботи у важкодоступних і слабкоосвітлених місцях.
Які основні етапи процесу магнітопорошкової дефектоскопії?
Основні етапи магнітопорошкової дефектоскопії:
- намагнічування зразка локально або в цілому;
- нанесення на поверхню порошку Digma у вигляді сухої суміші або суспензії в рідині;
- візуальний аналіз картини того, що відбувається.
За наявності дефектів частинки порошку скупчуються в місці їх локалізації. Наприклад, тріщини проявляються візуально помітною смугою на поверхні.