Військова техніка

Завдяки дуже широкій номенклатурі продукції військового призначення, для контролю якості використовується весь спектр матеріалів “Diagma”.

Сучасні збройні сили діють всюди – на суші, на морі та в повітрі. Деякі військові об’єкти взагалі йдуть у космос для виконання розвідувальних робіт та іншої діяльності. Для успішного виконання місій у таких різноманітних умовах необхідні складні транспортні засоби та сучасні системи озброєння, розроблені для виживання і ведення бойових дій. Кожна деталь такої техніки – аж до болтів і гайок, що скріплюють ці платформи, – має відповідати специфікаціям і функціонувати належним чином. Саме тому контроль якості продукції військового призначення настільки важливий.

Магнітопорошкова дефектоскопія в забезпеченні надійності та безпеки військових виробів

Магнітопорошкова дефектоскопія – це метод неруйнівного контролю, що дає змогу перевірити цілісність і функціональність різних компонентів техніки без виведення об’єкта з експлуатації або демонтажу його окремих компонентів. Вона допомагає утримувати літаки в повітрі, кораблі на плаву та ракети на вдалому польоті до цілі. Магнітопорошкова дефектоскопія призначена не тільки для новітніх військових технологій і систем, а й для давно перевірених компонентів оборонної промисловості, які піддаються високим ступеням навантаження.

Дефекти або слабкі місця, викликані корозією, зносом, втомою металів та іншими факторами, можуть призвести до виходу з ладу критичного компонента і неможливості виконання бойових завдань. Тому застосування магнітопорошкової дефектоскопії стає невід’ємною частиною розгортання та обслуговування військових систем.

Такий метод неруйнівного контролю може використовуватися для:

  • контролю зварних швів військової техніки, виявлення непроварів, розшарувань та інших дефектів;
  • виявлення тріщин (товщиною від 0,002 мм і глибиною від 0,02 мм) і підповерхневих дефектів (на глибині до 1,5 см) у феромагнітних матеріалах, зокрема в компонентах двигунів військової техніки;
  • перевірки різних компонентів артилерії, зокрема й пофарбованих;
  • перевірки різних компонентів вертольотів, наконечників рульових тяг, лопатей повітряних гвинтів, лопаток турбін авіаційних двигунів;
  • перевірки компонентів бронетехніки перед складанням тощо.

Магнітопорошкова дефектоскопія виявляє дефекти лише у феромагнітних матеріалах, таких як залізо, нікель, кобальт тощо. Суть цього тестування полягає в намагнічуванні досліджуваного об’єкта і нанесенні на нього речовини (порошку або суспензії) з найдрібнішими магнітними частинками. За наявності дефектів магнітне поле порушується, що призводить до скупчення магнітних частинок у місці локалізації дефекту. У результаті пошкодження можна візуалізувати.

Diagma – інноваційне рішення для неруйнівного контролю

Diagma – це матеріал для проведення неруйнівного контролю методом порошкової дефектоскопії. Він точно і надійно виявляє різнопланові дефекти у феромагнітних матеріалах, зокрема дефекти зварних швів, втомні тріщини та інші ушкодження, які можуть вплинути на справність і функціонал військової техніки.

Diagma випускається у вигляді:

  • сухого порошку;
  • суспензії для водного контролю;
  • суспензії для масляного контролю.

Завдяки наявності декількох форм випуску, є можливість підібрати оптимальний засіб для магнітопорошкової дефектоскопії різних об’єктів у різних умовах. Також популярністю користуються флуоресцентні порошки, які забезпечують чудову видимість дефектів навіть у важкодоступних місцях і за складних умов перевірки.

Залишіть заявку

ukUK