Будівельні конструкції

Контроль якості будівельних конструкцій

За постійного підвищення вимог до якості різних уже готових будівельних і відповідальних конструкцій, таких як високонавантажені зварні елементи арок або опор, а також різні ємності та ресивери, особливо актуальними є різні методи дефектоскопії, які дають змогу точно оцінити стан досліджуваних об’єктів і їхню відповідність заявленим характеристикам, а значить, і можливість їхньої подальшої експлуатації та рівень безпеки. При цьому, найбільші проблеми пов’язані з підповерхневими вадами, які легко можна пропустити під час візуального огляду.

У цьому разі можуть допомогти сучасні способи виявлення дефектів, які можна розділити на руйнівні, які передбачають механічні випробування, аж до повного руйнування об’єкта, і неруйнівні методи контролю якості будівельних конструкцій, виконаних з феромагнітних матеріалів. При цьому останні користуються більшою популярністю, оскільки дають змогу проводити не тільки лабораторну, а й виїзну діагностику об’єктів, що вже експлуатуються, з максимальною результативністю.

Своєю чергою, є кілька методик неруйнівного контролю, до яких відносяться радіаційні рентгенівські та ультразвукові акустичні дослідження, а також магнітопорошкова дефектоскопія, визнана особливо ефективною, безпечною і простою, причому, як у застосуванні, так і в навчанні фахівців.

Приклади параметрів контролю:

Параметр контролю якостіВажливість
Чистота поверхніЗабезпечує правильну адгезію покриттів і матеріалів
Товщина покриттяЗапобігає корозії та підтримує структурну цілісність
Цілісність зварних з’єднаньУникає руйнування конструкцій і потенційних небезпек
Тріщини та дефектиВиявляє слабкі місця, які підривають структурну цілісність
Корозія і деградаціяЗапобігає деградації матеріалів і забезпечує довговічність
Структурна пристосованістьГарантує безпечну несучу здатність конструкції

Особливості магнітопорошкової дефектоскопії

Магнітопорошковий контроль якості будівельних конструкцій ґрунтується на виявленні магнітних полів, що формуються в досліджуваному об’єкті. Тобто, під час впливу на торці, наприклад, балки або труби, електричного струму, всередині досліджуваного об’єкта виникає магнітне поле, що тягнеться по прямій від одного полюса до іншого. Якщо в структурі металу є дефект, то магнітне поле його огинає, виходячи на поверхню, на що реагують спеціальний магнітний порошок або суспензія, якою вкривається поверхня деталі, що перевіряється. На виході магнітних полів вона формує певний малюнок, візуально оцінюваний фахівцями.

При цьому такий дає можливість оцінити стан не тільки всієї деталі, а й окремої її ділянки. Наприклад, зварний шов, прикладаючи магнітні полюси з обох його сторін, щоб виявити непровари або теплові тріщини.

Для проведення обстеження використовуються універсальні дефектоскопи, здатні забезпечувати намагнічування в постійному або змінному полі. Але особливу роль у процесі відведено спеціальній водній суспензії або емульсії Diagma, що наноситься на поверхню досліджуваного об’єкта. Під впливом магнітного поля вона утворює над зоною дефектів своєрідні валики, контури яких відповідають конфігурації виявлених вад.

Цей метод дає змогу ефективно виявляти:

  • тріщини;
  • волосовини;
  • флокени;
  • закати та інші поверхневі та внутрішні дефекти.

Застосування суспензії Diagma в контролі якості будівництва

Використання суспензії має низку безсумнівних переваг у застосуванні, до яких потрібно віднести:

  • високу змочуваність, що дає змогу працювати на запорошених, пофарбованих, а також покритих масляною плівкою поверхнях;
  • попередження будь-яких корозійних проявів і підтримання структурної цілісності діагностованих об’єктів;
  • запобігання деградації матеріалів;
  • високу екологічність.

При цьому застосування суспензії в будівництві, що готується шляхом розведення у воді спеціального порошку, забезпечує практично стовідсотковий результат діагностики, виявляючи всі слабкі місця окремих деталей, металопрокату і готових будівельних конструкцій.

Залишіть заявку

ukUK