Магнітопорошковий контроль зварних швів (з’єднань)
Технології зварювання з кожним роком дедалі вдосконалюються, також постійно зростає і рівень вимог до якості зварних швів. І всі керівники компаній та інвестори бажають скоротити ризики збитків, що виникають через позапланові поломки та необхідність профілактичних робіт. Однак існує спосіб тримати якість зварювальних швів під контролем, і тут на допомогу прийде порошок Diagma – засіб для магнітопорошкової дефектоскопії. Магнітопорошковий контроль зварних швів дає змогу виявити підповерхневі вади зварних швів, а також не суцільне проварювання та інші дефекти, що можуть порушити експлуатацію об’єкта, призвести до поломки, аварії і навіть катастрофи.
Що таке магнітопорошкова дефектоскопія і як вона діє?
Це метод неруйнівного контролю, суть якого полягає в застосуванні магнітного поля для виявлення дефектів і порушень у феромагнітних матеріалах. Для виявлення будь-яких структурних змін досліджуваних ділянок зону, що перевіряється, спочатку намагнічують, а потім посипають дрібнодисперсним порошком Діагма або обробляють емульсією (суспензією) Діагма.
За наявності дефектів порошок накопичується безпосередньо на них або над ними, якщо йдеться про підповерхневі порушення. Магнітна дефектоскопія зварних швів має чимало переваг, зокрема:
- висока чутливість навіть до мінімальних дефектів, які не можна виявити іншими способами неруйнівного контролю;
- можливість виявлення поверхневих дефектів, ширина яких біля поверхні становить не більше 0,002 мм, а глибина – всього 0,01 мм;
- можливість виявлення підповерхневих дефектів, які знаходяться на глибині до 1,5 см;
- простота проведення дефектоскопії, а також досить низька трудомісткість такого процесу – використання порошку Diagma не вимагає тривалої підготовки поверхні або застосування складного обладнання;
- безпека для оброблюваних ділянок – порошок і суспензія не змінюють їхніх якісних характеристик і естетичних властивостей;
- доступна вартість;
- високий рівень ефективності.
Завдяки перерахованим перевагам магнітопорошковий метод контролю дефектів широко використовується для контролю якості зварних з’єднань у різних сферах діяльності, зокрема в машинобудуванні, суднобудуванні, літакобудуванні, а також на об’єктах газопостачання тощо.
Як проводиться магнітопорошкова дефектоскопія: покроковий алгоритм дій
Щоб магнітопорошковий контроль зварних з’єднань був точним і ефективним, необхідно дотримуватися такого алгоритму дій:
- підготувати заготовку або конструкцію до дефектоскопії шляхом очищення її поверхні від іржі, забруднень, мастильних матеріалів і/або мастил;
- намагнітити установку за допомогою спеціального пристрою – стаціонарного або переносного;
- нанести на досліджувану поверхню порошок або суспензію Діагма;
- провести візуальну оцінку стану заготовки – найчастіше для виявлення дефектів достатньо зорової діагностики, але іноді є необхідність застосування звичайного збільшувача.
Магнітний метод контролю зварних швів ефективно виявляє найрізноманітніші дефекти, починаючи від непроварів і закінчуючи температурними деформаціями і змінами міцності зварного шва.
Які товари використовуються при контролі зварних швів?
FAQ
Яка ціна магнітопорошкової дефектоскопії зварних швів?
Якщо вас цікавить магнітопорошкова дефектоскопія, ціна такого методу діагностики безпосередньо залежить від масштабів перевірки. Порошок Diagma відрізняється конкурентоспроможною вартістю, яка на нашому сайті становить від 422 грн до 5016 грн, що робить його дуже вигідним засобом для виявлення недосконалостей у зварних швах.
Яка чутливість методу до різних дефектів?
Метод магнітопорошкової дефектоскопії дуже чутливий і дає змогу виявити навіть невеликі дефекти, невидимі оку. Такий спосіб дає змогу виявити поверхневі тріщини, завтовшки 0,002 мм і глибиною 0,01 мм, і підповерхневі дефекти на відстані 1,5 см від поверхні.
Наскільки швидко можна отримати результати контролю?
Магнітопорошкова дефектоскопія дає миттєвий результат, який, найчастіше, помітний неозброєним оком. Після нанесення порошку Diagma на намагнічену поверхню магнітні частинки одразу ж скупчуються в місцях локалізації дефектів.
Які дефекти можуть бути виявлені за допомогою магнітопорошкового методу?
Цей метод неруйнівного контролю дає можливість виявити тріщини різного типу, зокрема деформаційні, гартівні або втоми. Він також дає змогу візуалізувати флокени і закоти. З його допомогою можна виявити найрізноманітніші зварні дефекти, зокрема тріщини, сторонні включення, непровари.