Трубопрокат

Diagma – це дефектоскопічний матеріал для виявлення дефектів, що добре зарекомендував себе продукт для магнітопорошкового контролю, популярного та ефективного методу, за допомогою якого здійснюється неруйнівний контроль зварних з’єднань трубопроводів. Він дає змогу виявити дефекти не тільки на поверхні, а й на глибині до півтора сантиметрів, у феромагнітних деталях з високим рівнем точності.

Неруйнівний контроль трубопроводів може проводитися різними способами, (в т.ч. шляхом візуального огляду, ультразвукового і капілярного контролю, рентгенологічного та електромагнітного тестування). Магнітний контроль якості зварних з’єднань трубопроводів є найточнішим, найшвидшим, і водночас найдоступнішим, як за ціною, так і за простотою навчання фахівців. Він не дає хибної інформації і не дає змоги пропустити можливі дефекти, чим грішать багато інших методів неруйнівного контролю зварних швів трубопроводів.

Атомні електростанції: результативне рішення від Diagma для неруйнівного контролю

Контроль трубопроводів за допомогою порошку Diagma має кілька вагомих переваг, серед яких:

  • висока швидкість і простота застосування;
  • результати тесту відразу видно на поверхні матеріалу;
  • високий рівень чутливості – метод дає змогу виявити навіть невеликі тріщини та дефекти;
  • можливість виявлення як поверхневих, так і приповерхневих дефектів (пустот);
  • можливість діагностики деталей неправильної форми.

Магнітний контроль зварних з’єднань у трубопроводах на виробництві труб

На сьогодні магнітна дефектоскопія трубопроводів є найкращим методом для інспекції зварних стиків. Це пояснюється, насамперед, доступністю цього методу і його простотою. Сама суть магнітопорошкової інспекції полягає у виявленні дефектів, таких як непровари, тріщини та пори – магнітна суспензія Diagma здатна візуально показати всі ці дефекти.

Спочатку досліджуваний об’єкт намагнічують. Якщо намагнічений об’єкт не має дефектів, магнітне поле передаватиметься по всьому матеріалу без будь-яких неоднорідностей або переривань. Але коли потік зустрічає дефекти в матеріалі, магнітне поле змінює напрямок, огинаючи виявлену проблемну ділянку, і виходить на поверхню деталі. Саме на такі магнітні поля реагують найдрібніші частинки в складі матеріалу Діагма – вони скупчуються на поверхні деталі в місці виходу магнітного поля, формуючи при цьому візуально помітний малюнок, що відповідає локалізації та розміру дефекту. Оператор, який проводить дослідження, може судити про глибину, розмір та особливості дефекту залежно від скупчення частинок та їхньої кількості. Завдяки цьому можна бути повністю впевненим у високій точності та надійності під час застосування магнітопорошкового методу під час неруйнівного контролю зварних з’єднань.

Які продукти використовуються в контролі зварних з’єднань:

FAQ:

Як Diagma забезпечує точність і надійність під час магнітного контролю?

Завдяки порошку Diagma під час проведення магнітного контролю стають візуально помітними всі поверхневі та/або підповерхневі дефекти (несуцільності), які залишаються непоміченими під час візуального та інших видів контролю. Частинки порошку скупчуються візуально в місці локалізації дефекту, і такий слід помітний неозброєним оком.

Чи може магнітний контроль виявити всі типи дефектів у зварних з’єднаннях?

Застосування магнітного методу контролю дає змогу виявити тріщини різного розміру, волосовини і надриви. Також він виявляє розшарування матеріалу, флокени, дефекти на кшталт непроварів або підрізів, дає змогу виявити флюсові та/або шлакові включення.

Як Diagma відповідає вимогам інспекції на атомних електростанціях?

Засіб для магнітопорошкової дефектоскопії Diagma повністю відповідає міжнародному стандарту ДСТУ EN ISO 9934-2:2015, що дає змогу використовувати його в специфічних галузях, зокрема й в атомній.

Залишіть заявку

ukUK